שאלות ותשובות

 • בדיקת פרופיל גנומי מקיפה של הגידול בוחנת את כל סוגי השינויים הגנומיים שהתרחשו במאות הגנים הידועים כקשורים לסרטן, בדגימה בודדת מרקמת הגידול. בדיקה כזאת מאפשרת לזהות כמה וכמה שינויים גנומיים שהתרחשו בגידול וכן להצביע על טיפולים מכווני מטרה. בדיקות FoundationOne ו-FoundationOne Heme הן בדיקות הפרופיל הגנומי המקיפות, המדויקות והמובילות בתחום, שנועדו לאתר שינויים גנומיים רבים ובעלי משמעות קלינית מוכחת יחסית לבדיקות אחרות.

 • מדוע הסרטן שלי ייחודי?

  מחלת הסרטן מתפרצת כאשר ה – DNA (החומר הגנטי) בתא האנושי נפגם או עובר מוטציה שהגוף אינו מסוגל לתקן. בעבר, הדרך המקובלת לתייג את סוג הסרטן היתה בהתאם למיקומו בגוף. בשנים האחרונות, חוקרי סרטן זיהו גנים ספציפיים המעודדים את התפשטות הסרטן. הגילוי הביא להבנה שלפיה הטיפול בסרטן יכול להיקבע על סמך האפיון הגנומי, כלומר על סמך השינויים שנמצאו ב – DNA. לכל אדם שחלה בסרטן קיים אפיון גנומי הייחודי לו. על כן, גישה מותאמת אישית לטיפול בסרטן  מתבססת על פענוח הפרופיל של הסרטן שלך. התמונה הבאה ממחישה לדוגמא את ריבוי השינויים הגנומיים בסרטן ריאות.

  אאאאא

  מהו ההבדל בין שינוי גנטי לשינוי גנומי?

  השינויים ב- DNA נרכשים במהלך חיינו או שהם עוברים בתורשה.

  שינויים תורשתיים מכונים שינויים גנטיים והם מהווים בין 5% ל- 10% מכלל הגורמים למקרי הסרטן.

  שינויים נרכשים נקראים שינויים גנומיים והם אחראים לרוב סוגי הסרטן. שינויים נרכשים יכולים להיגרם לדוגמא מעישון, חשיפה לחומרים קרצינוגנים או מסיבות אחרות שאינן ידועות.

  מהי בדיקת פרופיל גנומי מקיפה?

  בדיקת פרופיל גנומי מקיפה בוחנת את כל סוגי השינויים הגנומיים שהתרחשו במאות הגנים הידועים כקשורים לסרטן בדגימה בודדת מרקמת הגידול.

  בדיקה כזאת מאפשרת לזהות כמה וכמה שינויים גנומיים שהתרחשו בגידול וכן להצביע על אפשרויות של טיפולים מכווני מטרה. בדיקות  FoundationOne  ו-FoundationOne Heme  הן בדיקות פרופיל גנומי מקיפות, מדויקות והמובילות ביותר בתחום, שנועדו לאתר שינויים גנומיים רבים יותר מבדיקות אחרות.

  מהם טיפולים מכווני מטרה?

  קיימים מאות גנים הקשורים במחלת הסרטן והשינויים האפשריים בכל גן הינם רבים. המספר והצירוף של שינויים גנומיים הופכים את סוג הסרטן של כל חולה לייחודי. באמצעות מיפוי הגנים שלך וזיהוי הפרופיל הגנומי, ניתן לזהות את השינויים ב- DNA שמעודדים ומניעים את התפשטות הגידול ולהתאים טיפולים ממוקדים ומכווני מטרה.

  טיפולים מכווני מטרה אשר הנם טיפולים ביולוגיים נחשבים לפורצי דרך, היות שהם מזהים את התאים הסרטניים, נלחמים בהם וכך מעכבים את התפשטות הסרטן. התרופות תוקפות בעיקר את התאים הסרטניים. לכן, טיפולים מכווני מטרה או טיפולים ביולוגיים, עשויים להיות יעילים ובטוחים יותר מטיפולים מסורתיים כגון כימותרפיה.

 • בשנים האחרונות מסתבר שישנם מאות גנים האחראיים להתפתחות סרטן. גילוי זה הביא להכרה שהפרופיל הגנומי השונה הופך כל גידול סרטני לייחודי, ולכן מצריך טיפול שונה.

  טיפול מכוון מטרה, המהווה פריצת דרך משמעותית בטיפול בסרטן, הוא טיפול המותאם אישית למטופל על פי הפרופיל הגנומי של הגידול הסרטני. טיפול ממוקד מסוג זה מיועד לתקוף את התאים הסרטניים ובכך מעכב את התפתחותו והתפשטותו.

  מכיוון שטיפולים מכווני מטרה מתמקדים בתאי הסרטן, הם גורמים לפחות נזק לתאים הבריאים, ומשלימים טיפולים מסורתיים כגון כימותרפיה.

 • לצורך מציאת טיפול מותאם אישית עבורך, יש לזהות תחילה את הגנים האחראים להתפתחות והתפשטות הגידול.

  FoundationOne  ו-FoundationOne Heme  מספקות את המידע המקיף והמדויק ביותר על הפרופיל הגנטי של תאי הסרטן, היות שבאמצעותן נסרקים ביסודיות מאות של גנים מתאי הגידול הסרטני, מרקמה שהוצאה בביופסיה או בניתוח. הסריקה ממפה באופן מדויק את הגנים הסרטניים, בפרט את אלה שגורמים לגידול לגדול ולהתפשט, ועשויה להצביע על אפשרויות לטיפולים תרופתיים או על אפשרות להצטרף לניסויים בתרופות מחקר.

  הבדיקות עשוית לזהות אפשרויות טיפול נוספות שטרם הובאו בחשבון ומסייעות לרופא לבחור בטיפול הממוקד והמתאים ביותר לגידול הסרטני הנבדק.

   

  מה ההבדל בין FoundationOne  ו- FoundationOne Heme?

  FoundationOne  ו- FoundationOne Heme הן בדיקות מקיפות לסרטן המזהות שינויים גנומיים הידועים כקשורים לסרטן.

  FoundationOne  מיועדת לגידולים סולידיים, שמקורם באיבר אנטומי ולא ממערכת הדם והלימפה. הבדיקה סורקת וממפה 315 גנים הקשורים לסרטן, מדגימת רקמת גידול בודדת.

  FoundationOne Heme מותאמת במיוחד לממאירויות המטולוגיות (הקשורות למערכת הלימפה והדם) וסרקומות. הבדיקה סורקת וממפה 405 גנים הקשורים לסרטן ברמת ה-DNA (החומר התורשתי) ו-265 גנים ברמת ה-RNA (החומר המעביר את המידע ליצירת חלבונים בגוף).

  שתי הבדיקות מספקות דיווח מקיף ומדויק אודות השינויים הגנומיים שנמצאו בגידול שלך, שזוהו כמנועי צמיחה של הגידול, בליווי רשימה של טיפולים היכולים להיות יעילים כנגד שינויים אלו. המידע המתקבל בבדיקה מסייע לרופא שלך בקבלת החלטה טיפולית  המותאמת אישית עבורך.

   

 • בדיקה FoundationOne היא בדיקה גנומית המיועדת לגידולים מוצקים, שמקורם באיבר אנטומי (למשל סרטן שד, מעי, ריאות, לבלב וכו’) ולא סרטנים שמקורם ממערכת הדם או הלימפה.
  הבדיקה סורקת וממפה 315 גנים הקשורים לתהליך ההתמרה הסרטנית ומזהה את כל סוגי השינויים הגנומים האפשריים בגנים אלה, וכל זה מדגימת רקמת גידול בודדת אחת.

 • בדיקת FoundationONE Heme היא בדיקה גנומית המיועדת לממאירויות המטולוגיות (כלומר גידולים הקשורים למערכת הלימפה והדם) וסרקומות.
  הבדיקה סורקת וממפה מוטציות ושינויים גנומיים ברמת ה-DNA של 405 גנים הקשורים לסרטן ומזהה את כל סוגי השינויים הגנומיים האפשריים בגנים אלה וברמת ה-RNA (החומר המעביר את המידע מה-DNA ליצירת חלבונים בגוף) ב-265 גנים נוספים’ וכל זה מדגימת רקמת גידול בודדת.

 • בדיקת FoundationACT היא בדיקת דם פשוטה ולא פולשנית לאבחון גנומי מקיף של גידולים הנקראת גם ביופסה נוזלית. בבדיקה נבדקים 62 גנים סרטניים ברי טיפול והיא מזהה את כל סוגי השינויים הגנומים האפשריים בגנים אלה גם כאשר כמות ה-DNA שמקורו בגידול בדם היא זעירה ביותר.

  הודות לבדיקת FoundationACT חולים יכולים לבצע אבחון פרופיל גנומי מקיף, גם כאשר לא ניתן לבצע ביופסיה מהגידול.
  בחולים עם סרטן מתקדם, ביופסיה נוזלית יכולה לעזור בניטור השינויים של הגידול לאורך הזמן ולהתאים טיפולים ממוקדים במקרים שבהם הגידול חוזר או מתקדם.

 • ביופסיה הנלקחת מרקמת הגידול מחייבת ביצוע הליך פולשני, ולפעמים ניתוח, וישנם חולים שאינם מועמדים לסוג זה של ביופסיה בשל מצבם הבריאותי הירוד, או בגלל שמיקום הגידול אינו נגיש. כדי להתגבר על חוסר היכולת לבצע אבחון פרופיל גנומי של הגידול, פותחה הביופסיה הנוזלית. בדיקה זו בודקת דנ”א שתאים סרטניים משחררים לדם.

  FoundationACT היא בדיקה לאבחון גנומי מקיף של גידולים. באמצעות בדיקת דם פשוטה ולא פולשנית, אפשר להתאים טיפולים ממוקדים במקרים שבהם הגידול חוזר או מתקדם.

 • כיום קיימות בדיקות רבות ושונות המתבססות על טכנולוגיה דומה. לא כל בדיקה הממפה גנים, היא בדיקת אפיון גנומי מקיפה.

  בדיקת FoundationOne היא המקיפה ביותר – נבדקים בה מירב הגנים וכל סוגי השינויים שקיימים עבורם טיפולים מאושרים לשימוש או קיימים ניסויים רפואיים מתאימים.

  לא כל הבדיקות האחרות הקיימות מסוגלות לזהות את כל השינויים. השינויים המזוהים בבדיקה כוללים מוטציות נקודתיות, שינוי במספר העותקים של הגן, חסרים או תוספות לגן וארגון מחדש של הגן rearrangements.

  רק לבדיקות FoundationOne ו- FoundationONE Heme הניסיון הרחב ביותר בתחום – מעל ל 100,000 מטופלים כבר ביצעו בדיקות אלה.
  מאגר המידע הגדול ביותר בתחום, שיחד עם האלגוריתם הייחודי מייצרים את הסיכוי הגבוה ביותר לאתר את אותם גנים שזוהו כגנים שהם מנועי הצמיחה של הגידול ולמצוא להם טיפול מתאים בצורה מדויקת ואמינה.

  בדיקה גנומית תהיה אמינה ומדויקת באם עברה תיקוף מחקרי, מתבצעת בתדירות גבוהה, במטופלים רבים וצברה נסיון מנבדקים, ומפעילות מחקרית רחבה. ככל שמאגר המידע עליו מתבסס האלגוריתם יהיה רחב יותר, כך הבדיקה תהיה מדויקת יותר.

 • ב – 82% מהמקרים שנבדקו עד כה בארה”ב, הבדיקה מספקת תוצאה “ברת יישום”, כלומר: תוצאותיה יכולות לעזור באחת מהדרכים הבאות:

  >  זיהוי של תרופה מאושרת לטיפול בסוג הגידול הספציפי שלך, שנראתה יעילה כנגד אחד או יותר מהשינויים הגנומיים שנמצאו בבדיקה.

  >  זיהוי של תרופה מאושרת לטיפול בסוג אחר של גידול, אשר ייתכן ותהיה יעילה כנגד אחד או יותר מהשינויים הגנומיים שנמצאו בבדיקה.

  >  זיהוי של מחקר קליני המתקיים כיום ובו ניתן לקבל טיפול ניסיוני שיכול להיות יעיל כנגד שינוי גנומי שנמצא בבדיקה

  אחוז התוצאות “ברות היישום” משתנה בהתאם לסוג הגידול.

  האם בדיקת פרופיל גנומי מקיפה יכולה לעזור אחרי שכבר עשיתי בדיקות אחרות לסרטן?

  לעיתים, גידולים מכילים מספר רב של שינויים שלא יזוהו בבדיקות גנומיות עם מיקוד צר יותר, דבר המגביל אפשרויות טיפול פוטנציאליות. בדיקות גנומיות עם מיקוד צר, מתוכננות לבדוק רק שינוי גנומי בודד או מספר מצומצם של שינויים גנומיים, או שהן בודקות רק סוג מסוים של שינויים גנומיים הקשורים לסרטן.

  לעומת זאת, FoundationOne בודקת 315 גנים הקשורים לגידולים סרטניים סולידיים ו-FoundationOne Heme בודקת 405 גנים הקשורים לסרטן ברמת DNA (החומר התורשתי) ו – 265 גנים ברמת ה- RNA (החומר המעביר את המידע ליצירת חלבונים בגוף), כאשר בתוך כל גן נבחנים כל סוגי השינויים הקיימים. לכן בדיקת פרופיל גנומי מקיפה מגדילה את הסיכוי לזהות אפשרויות טיפול חדשות שטרם נלקחו בחשבון.

 • בדיקות FoundationOne  ו-FoundationOne Heme  פותחו בכדי לאפיין כל סוג של גידול ללא קשר למיקומו או לדרגת ההתפשטות שלו בגוף. עם זאת, השימוש בבדיקות הללו נעשה בדרך כלל בשלבי מחלה מתקדמת או מפושטת. מומלץ להתייעץ עם הרופא שלך כדי לברר האם FoundationOne או FoundationOne Heme מתאימות לך.

 • בדיקת FoundationOne מיועדת לחולים עם גידולים סולידיים שמקורם באיבר אנטומי כלומר לא בגידולים שמקורם ממערכת הדם והלימפה.
  FoundationOne יכולה לסרוק כל סוג של גידול סולידי, ללא קשר למיקומו או לדרגת המחלה. עם זאת, הבדיקה לרוב נעשית בשלבי מחלה מתקדמת או מפושטת – מחלה בשלב 4.

  לאילו חולים בעיקר הבדיקה מתאימה?

  >  חולים המאובחנים חדשים עם סרטן ריאה מסוג תאים שאינם קטנים (NSCLC)

  >  מאובחנים חדשים עם גידול נדיר או לא שכיח, ללא טיפול קיים או כאשר הטיפול מוגבל.

  >  חולים עם גידול סולידי אגרסיבי שאינם מגיבים לטיפולים סטנדרטיים

  >  חולים עם גידול ממקור לא ידוע כאשר קיים קושי בבחירת הטיפול.

  כדי לברר האם בדיקת FoundationOne מתאימה לכם, מומלץ להתייעץ עם הרופא המטפל.

 • גידולים מכילים מספר רב של שינויים שלא יזוהו בבדיקות גנומיות עם מיקוד צר יותר, דבר המגביל את אפשרויות הטיפול הפוטנציאליות. בדיקות גנומיות עם מיקוד צר, מתוכננות לבדוק רק שינוי גנומי בודד או מספר מצומצם של שינויים גנומיים הקשורים לסרטן.

  לעומת זאת, בדיקות Foundation Medicine בודקות במקביל ובאופן מקיף ומדוייק גנים רבים הקשורים לתהליך ההתמרה הסרטנית כאשר בתוך כל גן נבחנים כל סוגי השינויים הקיימים. לכן בדיקות פרופיל גנומי מקיפות מגדילות את הסיכוי לזהות אפשרויות טיפול חדשות שטרם נלקחו בחשבון.

 • לצורך ביצוע בדיקות אבחון גנומי מקיף של רקמת הגידול הסרטני נדרשת כמות קטנה של רקמת גידול.
  לרוב רקמת הגידול נלקחת במהלך ניתוח או ביופסיה ונשמרת במכון לפתולוגיה במרכז הרפואי שבו התבצע ההליך הרפואי, ועפ”י חוק הם מחוייבים לשמור את הרקמה לפחות 20 שנה, וחשוב לזכור שהרקמה היא רשותו של החולה או שאריו החוקיים.
  בדר”כ, לא תידרש בדיקה פולשנית או ניתוח נוסף לביצוע הבדיקה.
  לעתים יתברר שאין מספיק תאים ממאירים בדגימה, או שחלף זמן רב מדי ממועד הניתוח או הביופסיה ולכן יתכן והרופא ימליץ- במידת הצורך, על ביצוע ביופסיה חדשה או על ביצוע בדיקה גנומית באמצעות בדיקת דם, ביופסיה נוזלית.

 • בבואך לבחור בדיקה גנומית מקיפה, חשוב לבחור את הבדיקה המקיפה, המבוססת והאמינה ביותר הקיימת כיום, על מנת שלא לפספס אף הזדמנות לקבל את המידע הנרחב והמדויק שיכול להשפיע על ההחלטה הטיפולית המתאימה לך ביותר. כיום קיימות בדיקות רבות ושונות המתבססות על טכנולוגיה דומה. לא כל בדיקה הממפה גנים, היא בדיקת אפיון גנומי מקיפה.

  המקיפה ביותר

  נבדקים בה מירב הגנים וכל סוגי השינויים שקיימים עבורם טיפולים מאושרים לשימוש ו/או קיימים ניסויים רפואיים מתאימים. בדיקות FoundationOne ו-FoundationOne Heme יודעות לזהות את כל סוגי השינויים הקיימים בגנים (לא כל הבדיקות מסוגלות לזהות את כל השינויים). הכוונה לשינויים מסוג מוטציות נקודתיות, שינוי במספר העותקים של הגן, חסרים/תוספות לגן וארגון מחדש של הגן (rearrangements). בנוסף, בדיקות FoundationOne  ו-FoundationOne Heme  מזהות פי 3 יותר שינויים גנומיים מהבדיקות המסורתיות.

  המבוססת ביותר – 

  כיום קיימות בדיקות רבות ושונות המתבססות על טכנולוגיה דומה. לא כל בדיקה הממפה גנים, היא בדיקת אפיון גנומי מקיפה. רק לבדיקות FoundationOne ו FoundationOne Heme הניסיון הרחב ביותר בתחום – מעל 68,000 מטופלים כבר ביצעו בדיקה זו. בנוסף, מעל 30 חברות פארמה בינלאומיות, מהמובילות בתחום הסרטן, בחרו לבסס את המחקר והפיתוח  שלהן על בדיקות FoundationOne ו FoundationOne Heme .  עד כה, יצאו לאור מעל 150 פרסומים בכנסים מקצועיים ומעל 80 פרסומים בכתבי עת מדעיים העוסקים בבדיקות אלו.

  האמינה ביותר – 

  בדיקה גנומית תהיה אמינה ומדויקת באם עברה תיקוף מחקרי, היא מתבצעת בתדירות גבוהה במטופלים רבים וצברה נסיון מנבדקים, ומפעילות מחקרית רחבה. ככל שמאגר המידע עליו מתבסס האלגוריתם (ביואינפורמטיקה) יהיה רחב יותר, כך הבדיקה תהיה מדויקת יותר. בדיקות FoundationOne ו- FoundationOne Heme צברו ניסיון רחב של מעל 125,000 נבדקים, הן בעלות מאגר המידע הגדול ביותר בתחום, שביחד עם האלגוריתם הייחודי מייצרים את הסיכוי הגבוה ביותר לאתר את אותם גנים שזוהו כמנועי הצמיחה של הגידול ולמצוא להם טיפול מתאים בצורה מדויקת ואמינה. היחידה שהראתה תוצאות מדוייקות באמצעות מבחני תיקוף חוזרים ונשנים בעשרות אלפי דגימות רקמה של חולי סרטן. הניסיון ומאגר המידע הגדול בתחום ביחד עם יכולת הפענוח הייחודית של הבדיקה, מייצרים את הסיכוי הגבוה ביותר לאתר את הגנים המניעים של הגידול ולמצוא להם טיפול מתאים.

 • צוות של מומחים לגנומיקה של סרטן כאן כדי לסייע לך – ברגע שדגימה מהגידול שלך מתקבלת במעבדה של Foundation Medicine Inc., מופק מהדגימה DNA לצורך זיהוי השינויים הגנומיים הייחודים לסרטן שלך.

  .Foundation Medicine Inc שולחת לרופא שלך את תוצאות הבדיקה. התוצאות מכילות בדר”כ מידע מפורט על ההרכב הגנומי של הגידול שלך ואפשרויות טיפול פוטנציאליות, בתוך 14 יום עבור FoundationOne ובתוך 21 יום עבור FoundationOne Heme ממועד קבלת דגימות הגידול למעבדה . הדוחות של FoundationOne ו- FoundationOne Heme תוכננו בכדי לעזור לרופא שלך להתאים בין התוצאות שהתקבלו לבין טיפולים מכווני המטרה אשר זמינים כנגד סוג הסרטן הספציפי שלך, או לכוון את הרופא לכל מחקר קליני פתוח הבודק טיפולים מכווני מטרה מתאימים. כל המופיע בדו”ח נתמך על ידי ממצאים קליניים עדכניים ומחקרים מדעיים.

  גגגגגגגגגגגג

 • ב- Foundation עובדים על כל דוח הבדיקה מעל 25 ביואינפורמטיקיאים העוברים על התוצאות לצורך סינון והבנה של המקרה הפרטני. הדרך שבה נאסף המידע הרללונטי להתפתחות גידולים היא עצומה, כנסים פרסומים ועיתונים מדעיים.

  לא כל מה שנראה כמו שינוי גנומי סומטי הוא אכן רלונטי להתפתחות מקרה הסרטן הפרטני. לכן חשוב להשוות בצורה קפדנית את המידע המתקבל מבדיקת הגידול למאגרי מידע בספרות ועוד יותר חשוב להשוות למאגר המידע העצום שקיים ב – Foundation Medicine כדי להשיג דיוק מירבי בפענוח התשובה למטופל הבודד.

 • חברת רוש פרמצבטיקה (ישראל) בע”מ מתחייבת לרמת השירות הגבוהה ביותר עבורך. אנו נעשה כל שביכולתנו לזרז את תקופת ההמתנה מרגע ההחלטה על ביצוע הבדיקה.

  תוצאות הבדיקה יתקבלו בתוך 14 יום עבור בדיקת ה- FoundationOne ובתוך 21 יום עבור בדיקת ה- FoundationOne Heme ממועד קבלת דגימות הגידול במעבדה בארצות הברית. הדו”ח יועבר ישירות אל הרופא המטפל בך ואליך. היות שהמידע המופיע בדו”ח כולל המלצות לטיפולים תרופתיים, חשוב להפגש עם הרופא שלך בהקדם לצורך דיון וקבלת החלטות לגבי המשך הטיפול.

 • תוצאות בדיקות FoundationOne ו- FoundationOne Heme מופיעות בדו”ח המעבדה הנשלח אליך ואל הרופא המטפל. הן ברורות וקלות להבנה וכוללות את מרב המידע הדרוש לרופא כדי לקבוע מהו הטיפול המתאים ביותר עבורך.

  ניתן למצוא מידע בדו”ח על שינויים גנומיים שאותרו בגידול שלך וזוהו כמנועי הצמיחה של הסרטן בסעיף Genomic Alterations Detected.

  צוות המומחים שלנו מחפש במאגרי המידע הרבים טיפולים ביולוגיים מאושרים על ידי ה- FDA (מנהל המזון והתרופות האמריקאי), המתאימים לכל אחד מהשינויים הגנומיים שנמצאו בתאי הסרטן (טיפולים מאושרי FDA למקור הגידול הנדון או טיפולים שאושרו לגידולים אחרים). באם יימצאו מתאימים למקרה שלך, ניתן למצוא אותם תחת הסעיף FDA Approved Therapies

  כמו כן, בהתאם לתוצאות הבדיקה, ייתכן שתימצא מתאים להיות מועמד להשתתף במחקר קליני שבוחן את יעילותו של טיפול מכוון מטרה פוטנציאלי. דו”חות המעבדה של בדיקות FoundationOne ו- FoundationOne Heme כוללים רשימה של ניסויים קליניים המתקיימים כיום בארץ ובעולם וייתכן שתימצא מתאים לניסוי אחד או יותר. ניתן למצוא מידע זה בסעיף – Potential Clinical Trials .

   

  אתה והרופא המטפל תבחנו את הנתונים הנוגעים למצבך הייחודי ותחליטו מהן האפשרויות הטיפוליות שעשויות להתאים לך.

  כך נראה דו”ח לדוגמא:

  Capture

   

  רשימת שאלות שכדאי לשאול את הרופא עם קבלת התוצאות: להדפסה

  הההההההה

   

 • תוצאות הבדיקות כתובות בצורה ברורה וקלה להבנה והן כוללות את כל המידע הדרוש לרופא המטפל כדי לקבוע מהו הטיפול המתאים ביותר עבור הגידול הנבדק.
  תוצאות הבדיקות יכולות להכווין לאחת או יותר מהאפשרויות הבאות:

  >  זיהוי של תרופה מאושרת לטיפול בסוג הגידול הספציפי שנבדק, שנראת המוכחת כיעילה כנגד אחד או יותר מהשינויים הגנומיים שנמצאו בבדיקה.

  >  זיהוי של תרופה מאושרת לטיפול בסוג אחר של גידול, אשר ייתכן ותהיה יעילה כנגד אחד או יותר מהשינויים הגנומיים שנמצאו בבדיקה.

  >  זיהוי של מחקר קליני המתקיים כיום ובו ניתן לקבל טיפול ניסיוני שיכול להיות יעיל כנגד שינוי גנומי שנמצא בבדיקה.

  “ברות היישום” משתנה בהתאם לסוג הגידול.
  חשוב להדגיש לא בכל בדיקה תמצאנה תוצאות ברות יישום קליני, אבל לפחות נעשה ניסיון כן ואמיתי למצוא תרופות חלופיות או משלימות יחד עם הרופא המטפל יבחנו הנתונים הנוגעים לגידול הייחודי וניתן לבחון את האפשרויות הטיפוליות העשויות להתאים לגידול שנבדק.

 • הניסיון הרחב ביותר בתחום – מעל 125,000 מטופלים כבר ביצעו בדיקה זו.
  מאגר המידע הגדול ביותר בתחום, שבשילוב עם האלגוריתם הייחודי מאפשרים למקסם את זיהוי הגנים הרלוונטים להתפתחות הגידול ולמצוא להם טיפול מתאים ומותאם.

  Foundation Medicine היא החברה היחידה שפירסמה תיקוף מחקרי רב היקף בכתב עת יוקרתי ולכן היא מתחייבת לזיהוי שנויים גנומיים במעל 99%. המשמעות של התיקוף המחקרי הhא וודאות גבוהה שהתוצא המדווחת אכן משקפת תוצאה אמיתית.

 • אין צורך להשוות להשוות את התוצאות של בדיקות Foundation Medicine לתוצאות מדגימה נוספת שמקורה ברקמה בריאה, לדוגמה רוק או דם.

  הבדיקה הגנומית של הגידול נותנת מידע הן על השינויים הגנטיים הסומטיים והן על שינויים הקיימים גם ברקמת הגידול וגם ברקמה הנורמלית, לצורך ההחלטות הטיפוליות, בדיקה אחת מספקת.