מהי בדיקת FoundationOne Heme?

ביופסיה מרקמת הגידול מהווה חלק הכרחי של אבחון וטיפול בסרטן. הביופסיה יכולה לאשר את האבחון, לזהות את סוג הגידול, ובשנים האחרונות היא משמשת גם על מנת לזהות האם הגידול מכיל מוטציות גנומיות ספציפיות שהן ברות טיפול. המשמעות היא, שבאמצעות ביופסיה ניתן לאבחן את הפרופיל הגנומי של הגידול ועל ידי כך להתאים בצורה מדויקת ויעילה יותר את הטיפול הממוקד לגידול הספציפי.

FoundationOne Heme היא בדיקת רקמה לאבחון גנומי מקיף של ממאירויות המטולוגיות (לוקמיה, לימפומה, ומיאלומה) וסרקומות. הבדיקה נותנת לרופא מידע קליני רלוונטי לדירוג רמת סיכון ופרוגנוזה, ומסייעת בהתאמת טיפולים ממוקדים על פי הפרופיל הגנומי של הגידול הספציפי. טיפולים המותאמים לפרופיל הגנומי של הגידול עשויים להיות יעילים יותר ורעילים פחות.

הבדיקות הגנומיות הסטנדרטיות, מהדור הראשון, מתוכננות למצוא שינוי גנטי בודד או שינויים ספורים בלבד. לעומת זאת, FoundationOne Heme משתמשת בריצוף גנומי מהדור החדש (NGS) מסוג Hybrid Capture, הסורק במקביל את כל הגנים שידוע כי הם עוברים שינויים בגידולים המטולוגיים ובסרקומות.

  • FoundationOne Heme סורקת בו זמנית 406 גנים שונים הקשורים לסרטן ברמת הדנ"א ( החומר התורשתי) ומזהה את כל סוגי המוטציות הידועות כיום כמניעות גידולים המטולוגיים וסרקומות.
  • FoundationOne Heme מרצפת גם 265 גנים ברמת ה- RNA (החומר המעביר את המידע ליצירת חלבונים בגוף) על מנת לאתר שחלופים ואיחויים במגוון רחב של גנים, שינוי גנומי רלוונטי, השכיח בגידולים המטולוגיים וסרקומות.
  • FoundationOne Heme מאתרת TMB, מדד קליני (מרקר) בגידול, המסייע בניבוי התגובה לאימונותרפיה מסויימת.
  • בדיקת FoundationOne Heme היא הבדיקה היחידה מסוגה שעברה ולידציה (תיקוף), מה שמבטיח רמה גבוהה של דיוק ורגישות (עד 99%).
  • מאגר הנתונים של חברת פאונדיישן מדיסין הוא הגדול ביותר מסוגו בעולם, ומכיל מידע גנומי מקיף ומסקנות מיותר מ-300 אלף דגימות שנלקחו מגידולים שונים.

 

 

מן העיתונות