בדיקות גנומיות

תהליך בדיקת FoundationOne

דגימת רקמה לאבחון גנומי

לביצוע בדיקות FoundationOne נדרשת כמות קטנה של רקמת גידול. לצורך הבדיקה ניתן להשתמש בדגימה מהגידול שנלקחה באמצעות הליך כירורגי שבוצע באבחון הראשוני של הגידול או לפני ההתקדמות למצב גרורתי (כולל דגימות שנלקחו על ידי ביופסיית ליבה באמצעות מחט או ביופסיית שאיבת מחט דקה). דגימה זו נשמרת במכון לפתולוגיה במרכז הרפואי שבו התבצע ההליך הרפואי.

בדרך כלל לא תידרש בדיקה פולשנית או ניתוח נוסף לביצוע הבדיקה, אולם לעתים יתברר שאין מספיק תאים ממאירים בדגימה, או שחלף זמן רב מדי ממועד הניתוח או הביופסיה. במקרים אלה הרופא עשוי להמליץ על ביצוע ביופסיה חדשה, או על בדיקה גנומית באמצעות בדיקת דם

 שליחת דגימה למעבדה

צוות מרכז שירות פאונדיישן ישלח דגימה קטנה מרקמת הגידול אל מעבדת Foundation Medicine, Inc. בארה”ב, שם תתבצע הבדיקה. ברגע שדגימה מהגידול מתקבלת במעבדה של בארה”ב, הדנ”א מהדגימה עובר סריקה לצורך זיהוי מוטציות גנומיות (שיבושים בחומר הגנטי) בגידול.

 קבלת תוצאות

בתוך 14 יום ממועד קבלת הדגימה במעבדה, יקבל הרופא את דו”ח הבדיקה. תוצאות הבדיקה יכללו מידע מפורט על ההרכב הגנומי של הגידול ומה הן אפשרויות הטיפול המתאימות לפרופיל הגנומי של הגידול.

אם הוחלט ביחד עם הרופא שבדיקת FoundationOne מתאימה, הרופא ימלא טופס הזמנת בדיקה. עם קבלת הדו”ח הפתולוגי עם פרטי הדגימה הדרושה למשלוח, יש ליצור עמנו קשר 8966*, ואנו נדאג לכל השאר.