בדיקות גנומיות

מהי בדיקת FoundationOne?

מה הוא אבחון גנומי מרקמה

ביופסיה מרקמת הגידול מהווה חלק הכרחי של אבחון וטיפול בסרטן. הביופסיה יכולה לאשר את האבחון, לזהות את סוג הגידול, ובשנים האחרונות היא משמשת גם על מנת לזהות האם הגידול מכיל מוטציות ספציפיות שהן ברות טיפול. המשמעות היא, שבאמצעות ביופסיה ניתן לאבחן את הפרופיל הגנומי של הגידול ועל ידי כך להתאים בצורה מדויקת ויעילה יותר את הטיפול הממוקד לגידול הספציפי.

FoundationOne היא בדיקה לאבחון גנומי מקיף של רקמת גידול, המסייעת לרופא להתאים טיפולים ממוקדים לגידול הספציפי. טיפולים אלה עשויים להיות יעילים יותר ורעילים פחות. בדיקת FoundationOne מבוססת על ריצוף גנומי מהדור החדש (NGS) מסוג Hybrid Capture, טכנולוגיה המאפשרת לזהות במקביל מאות גנים ואת כל המוטציות הגנומיות שעשויות לגרום לסרטן להתפתח. זאת בניגוד לבדיקות גנומיות מהדור הראשון, המתוכננות למצוא שינוי גנומי בודד או שינויים ספורים בלבד.

  • בדיקת FoundationOne סורקת בו זמנית 315 גנים שונים הקשורים לסרטן ומזהה את כל סוגי השינויים שהתרחשו בדנ"א של הגידול, אשר עשויים להיות המניע לגדילתו.
  • בדיקת FoundationOne מאתרת TMB ו-MSI, מדדים קליניים (ביומרקרים) בגידול, המסייעים לנבא האם החולה יגיב לאימונותרפיה.
  • בדיקת FoundationOne היא הבדיקה היחידה מסוגה שעברה ולידציה (תיקוף), מה שמבטיח רמה גבוהה של דיוק ורגישות (עד 99%).
  • מאגר הנתונים של חברת פאונדיישן מדיסין הוא הגדול ביותר מסוגו בעולם, ומכיל מידע גנומי מקיף ומסקנות מיותר מ- 100 אלף דגימות שנלקחו מגידולים שונים.
  • בדיקת FoundationOne מזהה פי 3 יותר אפשרויות טיפול, בהשוואה לבדיקות גנטיות סטנדרטיות (כגון hotspot). לעיתים תרופות אלה לא היו נלקחות בחשבון ללא אבחון גנומי מקיף.